11 bit studios jest wzorem do naśladowania. Cztery długie lata, a oni dalej wspierają wydaną w 2014 roku grę This War of Mine. Tym razem dodatkiem The Last Broadcast.

Jest to drugie DLC planowane w ramach serii This War of Mine: Stories. Pierwszym był wydany równo rok temu Father’s Promise. Prace nad drugim trochę im się się wydłużyły, ale 11 bit wyznaje świetną zasadę, której można tylko przyklasnąć: „iterujemy projekty niezliczoną ilość razy, aby na końcu dostarczyć historie, które mocno zapadają w pamięć.” I tu się chyba zgodzimy, że taka postawa powinna być normą.

„Zajęło nam to kawał czasu, ale musieliśmy się skupić mocno na stronie emocjonalnej gry i to musiało potrwać. Główny motyw dodatku to cena, jaką płacą ludzie za mówienie prawdy” – mówi Tomasz Kisilewicz, Project Lead.

Co powinno ucieszyć fanów, The Last Broadcast jest o wiele większy od pierwszego dodatku. Masa nowych pomysłów, mechanik, cywili, miejsc do odwiedzenia oblężonym mieście Pogoren, czy kilka zakończeń. Za scenariusz ponownie odpowiada pisarka Meg Jayanth, która tworzyła też historię Father’s Promise, a tematem głównym drugiego dodatku dylematy o mówieniu prawdy.

This War of Mine: Stories – The Last Broadcast zadebiutuje na PC już 14 listopada w cenie 14,99 zł (Steam). A my czekamy na kolejny, zapowiedziany już dawno temu dodatek. Teoretycznie miał się ukazać także w tym roku, ale przeciągające się prace nad drugim DLC na pewno wpłynęły na powstanie drugiego.

Comments

comments