Obie spółki musiały ostatnio ze sobą sporo rozmawiać, ponieważ w krótkim czasie podpisały dwie istotne umowy.

Pierwsza dotyczy powołania nowej spółki, w której obie firmy będą miały po 45% udziałów. Pozostałe 10 trafi do członków zespołu. Będzie to studio Ultimate VR, które zajmie się technologią wirtualnej rzeczywistości. Ekipa nie będzie jednak robić nowych rzeczy, a dostosowywać gry z portfolio Ultimate Games i Gaming Factory. Na początek Fishing Adventure z planu wydawniczego pierwszej spółki. Będzie ona również pełnić rolę wydawcy.

Druga umowa dotyczy sprzedaży praw do dziewięciu gier wcześniej tworzonych przez Ultimate Games. Będą to m.in. Knight Simulator, Roman Legionary, Big Battle and Defence oraz Siege Machine Builder. Nie słyszałeś wcześniej o tych produkcjach? Nic dziwnego, ponieważ wszystkie są na wczesnym etapie rozwoju. Ultimate Games otrzyma za nie 400 000 zł.

Sprzedaż podyktowana jest tym, że spółka chce się skupić na symulatorach, głównie wędkarskich oraz grach na licencji stacji Discovery. Wyżej wymienione produkcje nie wpisują się w tę strategię. Zupełnie inaczej jest po stronie Gaming Factory. Spółka chce mocniej postawić na gry o tematyce bitewnej, a wszystkie zakupione produkcje poświęcone są właśnie temu. Wydaje się więc, że każdy powinien być zadowolony.

Comments

comments