No i proszę. Ledwo co pisaliśmy o dacie pecetowej bliskiej premiery, a tu kolejna nowina z obozu Undeadscout/IMGN.pro i ich survival horroru Husk.

Załatwiając sobie autografy na nie wydanej jeszcze grze, zapytałem przy okazji współzałożyciela IMGN.pro o dalsze plany związane z Huskiem. Okazało się, że na pewno trafi na jeszcze jedną platformę. Dla Łukasza Kubiaka, to naturalny krok.

„Myślę, że nie jest już wielką tajemnicą, iż Husk pojawi się na konsoli PlayStation 4. Z oficjalną zapowiedzią jeszcze się wstrzymujemy, gdyż w tym momencie jesteśmy w 100% skupieni na premierze wersji PC. Jednak sukces Kholata na tej platformie i znakomicie układająca się współpraca z Sony dają nam mocne podstawy do tego, żeby myśleć o kolejnych premierach gier na PS4.” – powiedział Graczpospolitej.pl Łukasz Kubiak.

Czyli Husk na konsoli Sony potwierdzony. Co do Xboksa One sprawa nie jest tak prosta. W końcu wydanie Kholata – innego horroru od IMGN.pro – było uwarunkowane sprzedażą gry na… PlayStation 4. Zobaczymy w tym wypadku co będzie z Huskiem.

W powyższej wypowiedzi tknęło mnie jeszcze stwierdzenie: „myśleć o kolejnych premierach gier na PS4”. Liczba mnoga. Jako wydawcy/współproducenci, IMGN.pro już dawno temu zapowiedziało wydanie na PlayStation 4 takich gier jak Inner Chains (studia Telepath’s Tree), Symmetry (Sleepless Clinic) czy Bruce – przejęty od Tabasco Interactive. Ale w portfolio mają także zapowiedziane tylko na PC – Seven: The Days Long Gone (Fool’s Theory i IMGN.pro). Istnieje więc spora szansa, że trafi kiedyś na maszynkę Sony. Ale jeśli już, to jest to melodia odległej przyszłości.

Comments

comments