Młody Czarodziej cofa się w czasie, aby uchronić Królestwo Ludzi przed zabójczym zagrożeniem. Jego bronią są czary oparte na czterech żywiołach. Tak zaczyna się The Wizards.

Druga po Alice VR produkcja ekipy Carbon Studio zaoferuje również system Kart Losu, które będą modyfikować sytuację na polu walki. Dzięki temu kampania, nawet przechodząc ją kolejny raz, zawsze zaoferuje coś nowego. Brzmi ciekawie? Pierwszy zwiastun prezentuje się całkiem nieźle, między innymi dzięki mocy Unreal Engine 4.

Teraz najważniejsza, niestety niezbyt dobra wiadomość. Carbon Studio nadal wierzy w VR, przez co The Wizards będzie przeznaczone na Oculusa i HTC. Życzę szczęścia w sprzedaży tego tytułu. Być może, wzorem Alice VR, gra otrzyma wsparcie dla graczy preferujących bardziej naturalny sposób grania. Z drugiej jednak strony twórcy zapowiadają sterowanie kontrolerami ruchu. Jeszcze tylko 3D i The Wizards będzie mieć wszystkie technologiczne niewypały ostatnich kilku lat.

Pomysł na grę powstał w czasie imprezy VR Funhouse Game Jam organizowanej przez Epic Games i Nvidie. Na razie jednak Carbon Studio nie mówi czy za projektem stoi jakiś wydawca. Na premierę też ciężko oczekiwać w najbliższym czasie. Na pierwszych screenach gra wygląda całkiem nieźle, a więc pewnie jej przygotowanie zajmie troszkę czasu. Może po drodze VR zdąży przekonać do siebie większą grupę graczy.

Comments

comments