Nie, to nie jest żart. Wrocławskie wydawnictwo gier planszowych Board&Dice postanowiło z Superhota zrobić karciankę.

Tak, strzelanina FPS, w której ruch powiązany jest z czasem, wyjdzie w wersji „bez prądu”. I będzie miała multiplayera. Co prawda twórcy dopiero planują wystartować w tym roku z kampanią na Kickstarterze, ale już teraz poznaliśmy kilka szczegółów.

Zapytałem u źródła o wstępną koncepcję karcianki Superhot.

Board&Dice: „Gra powstaje na bazie koncepcji mechaniki gry Agent Decker (obecnie tylko w formie Print and Play udostępnione przez autora), do której pozyskaliśmy prawa w tym roku, nominowanej do Golden Geek Award w kategorii Solo Game. Autorem gry będzie Manuel Correia, autor naszej tegorocznej premiery Multiuniversum.

Jako, że kampania na Kickstarterze ma wystartować w tym roku, byłem ciekaw na jakim etapie są prace.

Board&Dice: „Aktualnie trwają prace nad rozwojem mechaniki jak i przeniesieniem jej w świat Superhot. Gra będzie miała unikalny system Single&Multiplayer mode, o którym na razie nie chcemy za dużo zdradzać albowiem przyjemności należy dozować stopniowo.

No i najważniejsze, w jaki sposób chcą przenieść kontrolowaną dynamikę Superhota w świat gry karcianej.

Board&Dice: „Gra praktycznie będzie się składała tylko z kart. Gracz będzie zagrywał karty jako akcje przez co będzie wchodził w interakcje z przeciwnikami oraz obiektami. Po zagranej akcji następuje ruch przeciwników oraz pocisków, co gracz będzie musiał wziąć pod uwagę planując swoje kolejne zagranie. W grę będzie można zagrać samemu, a także jako kooperacja z innym graczem lub gracz vs gracz.

Brzmi ciekawie i jestem ciekaw, jak będzie to wyglądało „w praniu”. Niestety nie dostałem odpowiedzi na pytanie o cenę, ale tę poznamy tuż po starcie kampanii finansowania społecznościowego. A jeśli nie kojarzycie wrocławskiego wydawnictwa gier planszowych Board&Dice, to przypomnę o kampanii i olbrzymim sukcesie planszówki „Piwne Imperium” na portalu finansowania społecznościowego Wspieram.to. Czyli znają się na rzeczy.

Comments

comments