Żadna dobra cyberpunkowa gra RPG nie może się obejść bez możliwość prowadzenia własnej farmy.

Być może oglądając zwiastuny Gamedec od Anshar Studios wielu zainteresowały sceny przedstawiające typowo farmerskie życie. Nie da się ukryć, że nie tego spodziewamy się po cyberpunkowym RPG. Najnowsze wideo przygotowane przez dewelopera wyjaśnia o co w tym chodzi.

W uniwersum Gamedec wcielamy się w detektywa rozwiązującego sprawy w wielu wirtualnych światach, w których dochodzi do przeróżnych nadużyć. Jednym z nich jest Harvest Time. Jest to inspirowana free2play i dzikim zachodem gra wieloosobowa, w której prowadzimy własną farmę. Obecni tam ludzie tylko z pozoru cieszą się ze zbierania plonów swojej ciężkiej pracy. W rzeczywistości uzależniające mechaniki sprawiają, że zabawa staje się dla nich nową pracą. To między innymi tutaj przyjdzie nam rozwiązać kilka zagadek. Więcej o tym opowiadają sami twórcy.

Harvest Time na pewno nie jest tym, czego oczekujemy od cyberpunkowych gier, ale być może takie oryginalne rozwiązanie doda wiele świeżości. Z drugiej strony na filmiku przewijają się ciągle te same, małe plansze. Może to efekt małej skali gry, albo po prostu twórcy nie chcieli pokazywać więcej lub na razie tylko tyle jest gotowe.

Data premiery Gamedec nie została jeszcze opublikowana. Według najnowszej informacji prasowej ma to nastąpić wkrótce.

Comments

comments