Mimo upływu kilku miesięcy od zapowiedzi Movie Games ciągle nie chciało pokazać jak wygląda Dywizjon 303. Teraz jednak studio postanowiło wreszcie zaprezentować swoją produkcję.

Opadu szczęki nie ma, ale też nie prezentuje się to najgorzej. Pamiętajmy, że produkcja tworzona przez poznańskie Atomic Jelly (Movie Gemes pełni rolę wydawcy) to dynamiczna gra akcji, w której okazji do podziwiania otoczenia nie będzie zbyt wiele. Zresztą sami oceńcie jak to wygląda.

Dywizjon 303 ma opowiadać prawdziwą historię polskich pilotów z czasów II wojny światowej. Twórcy celują w wierne odwzorowanie wydarzeń, co ma pozwolić graczom na całym świecie na lepsze poznanie rodzimych bohaterów walczących między innymi w Bitwie o Anglię. Więcej o tym aspekcie opowiedział nam Bartosz Rakowski z Atomic Jelly.

Walki odwzorowane są w znacznym stopniu na dziennych potyczkach Dywizjonu w Bitwie o Anglię.  Chcemy oddać indywidualne przeżycie, poczucie walki za siebie, swoich towarzyszy broni i za kraj, który nie jest ojczyzną, ale który przyjął pilotów i dał im schronienie. To nie o poczucie „misja za misją, punkty za punktami” nam chodzi, nie oferujemy „trybu kariery”. Raczej „tryb braterstwa”.

Czyli gra bardziej pójdzie w stronę symulacji czy jednak otrzyma nieco zręcznościowych elementów?

Nacisk kładziony jest na to, żeby dać odczucie udziału w epokowej bitwie i dreszcz emocji temu towarzyszący. Z tego powodu staramy się znaleźć złoty środek między tymi skrajnościami, tak by każdy miał szansę poczuć jakie to mogło być uczucie. Ale i by wiedział, jakie ryzyko wiązało się z lataniem tak kruchą skorupą z żelastwa i tkaniny, jaką był Hawker Hurricane.

Jak widać na screenach w grze odwiedzimy hangar. Jest to baza RAF Northolt, w której służyli polscy piloci. W grze miejsce to będzie pełnić swoją dosyć istotną rolę.

W bazie RAF Northolt będzie można nie tylko reperować samoloty i poddawać je konserwacji, ale i „wieść życie pilota” – rozmawiać z towarzyszami broni, uczyć się, poznawać technikalia i realia historyczne. Będziemy mogli także po prostu się poszwendać po terenie bazy i znaleźć kilka ciekawych niespodzianek.

I jak, czekacie na Dywizjon 303? Twórcy ciągle nie zdradzają daty premiery, ale deklarują że ta będzie mieć miejsce w tym roku. Dostępna jest już strona na Steamie.

Comments

comments