Napisać, że planszówka Tainted Grail: The Fall of Avalon osiągnęła sukces na Kickstarterze, to nic nie napisać. Gra firmy Awaken Realms to największy ubiegłoroczny projekt w tym serwisie finansowania społecznościowego. To właśnie oni odpowiadają za m.in. planszówkę This War of Mine: The Board Game.

Blisko 42 tysiące wspierających wpłaciło 4 940 030 funtów, czyli około 23,5 miliona złotych. Jeśli chodzi o planszówki, to jest to czwarta największa zbiórka na tej platformie w historii. Co więcej, gra została ufundowana w minutę, a po dobie 19 000 wspierających wpłaciło 2 miliony dolarów. To kolejny sukces gry od Awaken Realms, bo chociażby na początku 2018 roku zebrali na Kickstarterze ponad 3 mln funtów na grę planszową Nemesis.

Firma ogłosiła także, że Tainted Grail: The Fall of Avalon trafi do wczesnego dostępu na Steamie. Nie podano jednak daty premiery, ani kto będzie te produkcję tworzył. Wysłałem do autorów pytania, więc jak uzyskam odpowiedź aktualizuję tego newsa.

Akcja Tainted Grail: The Fall of Avalon osadzona zostanie na umierającej wyspie Avalon, w świecie opartym na mrocznej wersji legend arturiańskich, czyli historii związanych z legendarnym królem Arturem i rycerzami Okrągłego Stołu. Projektem planszówki zajął się Krzysztof Piskorski, pisarz i dwukrotny laureat nagrody im. Janusza A. Zajdla oraz właściciel Awaken Realms – Marcin Świerkot. Nie wiadomo, jak będzie to wyglądało w wersji pecetowej gry Tainted Grail: The Fall of Avalon, ale w planszówkę będzie można grać do czterech osób.

Comments

comments