Mija blisko 20 dni od premiery This War of Mine: The Little Ones warszawskiego studia 11 bit, więc warto podsumować oceny, jakie dostała produkcja rodzimej spółki.

Za wykładnię niech posłuży serwis Metacritic, który zbiera oceny różnych portali, od mało znaczących, po największe tuzy na rynku. This War of Mine: The Little Ones pojawiło się tylko na konsolach, a wersja na PlayStation 4 ma średnią 79/100 z 28 recenzji, a Xbox One 80/100 z 16 recek. Niestety zauważalne jest to, że wiele światowych stron nie recenzowało tej gry, a szkoda. Może zmieni się to, jak The Little Ones wyjdzie jako DLC na pecety.

Przykładowe oceny:
9/10 – Eurogamer Italy
9/10 – NZGamer
8/10 – IGN Spain
8/10 – Official Xbox Magazine UK
7/10 – GameSpot
2/5 – Slant Magazine

A jak This War of Mine: The Little Ones oceniane jest w Polsce?

Dominik Gąska z Polygamii podsumowuje:

„Koniec końców This War of Mine: The Little Ones to wciąż gra, która – jeżeli już odważycie się ją uruchomić – pochłania bez reszty. Stawia wyzwania, które przyćmiewają wszystko to, z czym stykamy się w naszych wygodnych egzystencjach, ale też takie, o których wiemy, że uporanie się z nimi jest możliwe.” – ocena: Warto

Andrzej Mazuruk z Gamezilli napisał:

„The Little Ones zamieszało. Zamieszało bardzo. Z jednej strony byłem trochę zdziwiony, że wprowadzono tak niewiele zmian, ale ponownie przekonałem się, że w wypadku niektórych gier liczy się ich jakość, a nie ilość. Jeżeli spodobało Wam się This War of Mine, w tej wersji się rozpłyniecie. Kropka.” – ocena: 8.5/10

Warto – Polygamia
8.5/20 – Gamezilla
9/10 – PS Site
8.5/10 – PPE

Niestety także w naszym kraju za wielu recenzji nie ma, co mnie mocno zdziwiło. Nie wliczam oczywiście stron nie związanych z graniem, porównywarek czy blogerów/vlogerów. Czyżby rodzime portale stwierdziły, że zmian jest zbyt mało by robić z tego recenzję? No ale żeby to wiedzieć, w grę trzeba zagrać.

Comments

comments