Stało się. Oczekiwany przez świat Superhot zadebiutował i z miejsca zdobył serca recenzentów i graczy. Nie ma co ściemniać, Superhot Team stanął na wysokości zadania.

W kilka godzin średnia na Metacritic osiągnęła 85 punktów z 31 recenzji, a użytkownicy wystawili ponad 30 ocen – olbrzymia większość pozytywnych. Ze względu na swoją mechanikę, do końca nie wiadomo było czego się finalnie spodziewać po Superhocie, ale jak widać po ocenach jest dobrze. Bardzo dobrze.

Przykładowe oceny:
9/10 – Polygon
9/10 – Destructoid
8/10 – GameSpot
84/100 – PC Gamer
7.5/10 – IGN

Polskie media też nie kryją zachwytu, także nasza recenzja Superhot jasno mówi: „Nie ma żadnych wymówek, w tę produkcję po prostu trzeba zagrać”.

9/10 – Gamezilla
9/10 – Gram
8/10 – Gry Online
7/10 – Eurogamer
Trzeba – Polygamia

Andrzej Mazuruk z Gamezilli twierdzi, że to niezbyt tradycyjny FPS.

„Muszę się przyznać do jednej rzeczy: ukończyłem kampanię w SUPERHOT bardzo szybko, mniej więcej w godzinę-półtorej. I miałem wrażenie, że to wszystko, co gra ma do zaoferowania, a chociaż bardzo mi się podobała, czułem mały niedosyt. Jednak teraz, kiedy próbuję wykonać wszystkie wyzwania, nie mogę powiedzieć, że miałem rację – nie nudzę się ani trochę, mimo, że potrafię w niektórych przypadkach próbować przejść level po 20-30 razy.”

Także Paweł Olszewski (pozdr!) z Polygamii nie jest zawiedziony.

„Jeżeli tylko byliście realistami i po polskim indyku od kilku chłopaków z Łodzi nie oczekiwaliście konkurencji dla gier kalibru Quantum Break, to nie będziecie rozczarowani. Ja nie jestem i po cichu liczę na to, że gra zaliczy równie duży komercyjny sukces, co artystyczny, a twórcy mają jeszcze jakieś pomysły w zanadrzu.”

Dariusz Matusiak z Gry-Online mówi wprost, to połączenie Tronu, Matrixa i jatka w stylu Tarantino.

„Ten, kto uwielbia FPS-y, dodatkowe wyzwania i maksowanie gry na wszystkich poziomach, odnajdzie w Superhocie każdą z tych rzeczy, dodatkowo w niezwykle pomysłowej formie i oprawie. Swoim ciekawym podejściem do strzelanin i świetnie zrealizowaną zabawą czasem deweloperzy pozytywnie mnie zaskoczyli. Sama gra może nie jest w każdym aspekcie idealna, ale na pewno jest HOT!”

Czy jest coś do dodania? Tę grę po prostu trzeba zobaczyć, zagrać, poznać mechanikę, by garściami czerpać przyjemność z maksowania. Nie jest może wybitna, ale za to oryginalna, no i polska. A możecie ją kupić chociażby w naszym sklepie. Polecam.

Comments

comments