Z zasady i z uwagi na ilość produkcji, nie piszemy newsów o grach mobilnych. No chyba, że jest to spin-off tytułu AAA, coś co lubimy, studio z którym dobrze żyjemy, wychodzi też na PC lub – w moim przypadku – gra logiczna.

Studio Hamster On Coke Games powinno być Wam znane z świetnej logicznej gry Zenge, która urzekła mnie prostotą i wykonaniem. I nie tylko mnie, bo jak poinformował nas Michał Pawłowski, tytuł ten w wersji mobilnej i na PC kupiono ponad 500 000 razy. Z czego olbrzymia większość przypada na platformy przenośne.

A pisze o tym dlatego, że 14 czerwca Hamster On Coke Games wyda swoją kolejną grę logiczną – Art of Gravity, która tworzyli 10 miesięcy. Mam okazję grać przedpremierowo i znów wsiąkłem. Na fanów logicznych wyzwań czeka 75 plansz w bardzo estetycznej i fajnej oprawie. Gra nie posiada tutoriala, gracz powoli uczy się wszystkiego, a stopień trudności rośnie wraz z postępami.

„Art Of Gravity to oparta na voxelach i fizyce gra logiczna, gdzie zadaniem gracza jest zniszczenie wszystkich klocków na planszy. Aby to zrobić, trzeba rundę dobrze zaplanować i zrozumieć reguły, które rządzą różnymi elementami dostępnymi na planszy.” – pisze Michał Pawłowski.

Najlepiej przedstawia to poniższy trailer. Zainteresowani powinni przygotować żenująco małą kwotę 1,09 dolara, czyli około CZTERY zł. Jeśli chodzi o mobilki, to Art of Gravity jest exem na iOS-a, lecz gra trafi też na pecety. Czy warto? Tanio, dobrze, ładnie i logicznie. Ja nie mam tego typu dylematów i wracam do grania.

Comments

comments