Czy sprzedaż Sniper: Ghost Warrior 3 będzie równie dużym rozczarowaniem co sama gra? Pierwsze dane dotyczące popytu na grę CI Games już znamy.

Od dnia premiery do graczy trafiło ok 250 000 kopii, z czego 37% stanowi wersja cyfrowa. Nakład premierowy wyniósł 700 000 kopii. To oczywiście szacunkowe dane na podstawie informacji posiadanych przez CI Games z kluczowych rynków jak USA, Wielka Brytania, Niemcy czy Francja.

Biorąc pod uwagę fakt, że Sniper: Ghost Warrior 3 nie został oceniony zbyt dobrze, a od premiery minęło raptem 13 dni, napisałbym że to całkiem przyzwoity wynik. Nie chcę jednak rozpowszechniać nieprawdziwych informacji na temat spółki, a więc ograniczę się do zacytowania oficjalnego komunikatu.

Ilość egzemplarzy, które dotychczas trafiły do rąk graczy, znajduje się poniżej oczekiwań Zarządu Spółki sprzed premiery gry.

W pierwszym tygodniu sprzedaży w Wielkiej Brytanii Sniper znalazł się na 2. miejscu listy bestsellerówW drugim spadł już na 13. lokatę. CI Games pracuje nad tym, aby poprawić wynik. W planach są kolejne patche oraz fabularny dodatek The Sabotage, który pojawi się w ciągu najbliższych miesięcy.

Do końca obecnego kwartału CI Games planuje również przedstawić nową strategię rozwoju. Zdecydowanie przyda się.

Comments

comments