Na stronie inwestorzy.tv pojawił się wywiad monolog prezesa zarządu CI Games Marka Tymińskiego, dotyczący spółki i najbliższych ich planów.

Historia firmy może i jest ciekawa, ale na pewno nie wypowiadana poprzez PR-owe komunikaty. Z pochwalnej i optymistycznej wypowiedzi prezesa Tymińskiego można jednak wyłuskać kilka informacji. Niestety mało istotnych.

Sniper: Ghost Warrior 3 jest na „bardzo zaawansowanym etapie i większość prac z zewnętrznymi podmiotami zostało już ukończone„. Twórcy zakładają wydanie DLC, ale w rozmowie nie padły żadne szczegóły. Nie znamy też konkretnej daty premiery. Prezes Tymiński liczy na duży sukces i chwali się najmocniejszym zespołem jaki spółka kiedykolwiek miała. Jeśli popracują nad Sniper: Ghost Warrior 3, poprawią liczne błędy z dwójki i dodadzą sporo nowości, to nie jest powiedziane, że gra faktycznie odniesie sukces. Oby, bo po Alien Rage i Enemy Front zaufanie inwestorów i graczy mocno podupadło.

W niedługim czasie” studio wyda mobilną wersję Lords of the Fallen na iOS i Androida. Także i tu nie padają żadne szczegóły. CI Games liczy na rozpoznawalność marki oraz przetarcie szlaku przed potencjalnie kolejnymi mobilnymi produkcjami. Szkoda, że informacje to masło maślane i na temat gry nie wiemy praktycznie nic.

Prezes Tymiński nawet nie zająknął się o Lords of the Fallen 2, więc można snuć tylko domysły. Ugoda z niemieckim Deck13 może być wymuszona potrzebą posiadania mocnego zespołu, który spełni oczekiwania CI Games. Niestety z polskim studiem nie ma już Tomasza Gopa, producenta jedynki Lords of the Fallen. W tej chwili pracuje on w Techlandzie i zakładam, że w jego rękach spoczywają losy gry Hellraid.

Jak widać z monologu niewiele wynika, ale jest on skierowany do posiadaczy akcji, nie do graczy. Ma uspokoić i zapewnić o dobrym zarządzaniu, bo giełda potrzebuje tego typu komunikatów. My nie.

Tak na marginesie z prezesem CI Games znamy się nie od dziś. Już za czasów HCgamera miał do nas różnego rodzaju pretensje o nasze publikacje. Krytykowaliśmy w nich studio i ich produkcje, podpierając się rzeczowymi argumentami, zaciągając informacje głównie z ich kwartalnych raportów giełdowych. Mimo sprostowań pana Marka Tymińskiego publikowanych na naszych łamach, liczby i fakty, które podawaliśmy, były niepodważalne. Rozumiem zachowanie prezesa zarządu, bo w końcu złe wieści o spółce giełdowej nie są mu po drodze, ale spokojnie, trzymamy rękę na pulsie i ich raportach giełdowych.

Źródło: inwestorzy.tv

Comments

comments