Jako przewodniczący Jury mam przyjemność poinformować, że właśnie wystartowały zapisy do jednego z najbardziej prestiżowych polskich konkursów dla gier niezależnych – Indie Showcase. Blog Graczpospolita.pl objął patronatem całe to wydarzenie.

Podczas corocznej krakowskiej konferencji Digital Dragons, która tym razem odbędzie się w dniach 27-28 maja 2019 roku, po raz kolejny odbędzie się konkurs Indie Showcase dedykowany twórcom gier niezależnych z całej Europy. Wszyscy twórcy mają czas do 30 marca 2019 roku, by zgłosić swoje produkcje przez specjalnie przygotowany formularz. Pamiętając jednocześnie o spełnieniu wszystkich wymogów, w tym przesłaniu minimum 10 minutowego gameplay’u czy dostępnych do 30 kwietnia buildów gier.

Wśród wszystkich zgłoszonych produkcji Jury wybierze 60, które zaprezentują się podczas 8. edycji Digital Dragons w dniach 27-28 maja 2019. Każda z prezentowanych podczas konferencji gier będzie walczyła o nagrody w kilku kategoriach, w tym publiczności „Community Vote” i po raz kolejny „Editor’s Choice Graczpospolita.pl” – czyli naszą nagrodę dla wybranej przez nas gry niezależnej. 20 najlepszych tytułów powalczy o zwycięstwo w kategoriach Best Indie Game i Best Mobile Indie Game, a także o czek na 10 tysięcy złotych ufundowany przez Miasto Kraków.

Nagrody zostaną wręczone podczas ceremonii zamknięcia Digital Dragons 2019.

Lista kategorii:

Best Indie Game
Best Indie Mobile Game
Community Vote
Editor’s Choice Graczpospolita.pl
Editor’s Choice Ustatkowany Gracz

W skład Jury oceniającego gry wchodzą branżowi eksperci, dziennikarze oraz twórcy gier.

Skład Jury Indie Showcase:

Przewodniczący Jury: Michał Król (Graczpospolita.pl, Polskie Radio Szczecin, PSX Extreme)
Artur Maksara (AMD)
Maciej Miąsik (Pixel Crow)
Karol Zajączkowski (11 bit studios)
Szymon Liebert (TVGRY)
Michał Madej (Activision Blizzard)
Joanna Buganik-Pałka (GOG.COM)
Rafał Szrajber (The Strzemiński Academy of Art Łódź)
Daniel Sadowski (Nitreal Games)
Jakub Rokosz (Fool’s Theory)

Krakowski Park Technologiczny tradycyjnie już przygotował specjalne zniżki na bilety dla wszystkich zakwalifikowanych do finału gier. Czterech przedstawicieli z każdego studia otrzyma w kwietniu kody rabatowe o wartości 40% ceny biletu Regular Pass Early Bird. Dodatkowo wspólnie z B&B Hotel, KPT przygotował ofertę noclegową dla twórców gier Indie.

Digital Dragons 2019
27-28 maja 2019 r.
Centrum Kongresowe ICE Kraków
ul. Marii Konopnickiej 17, 30-302 Kraków
digitaldragons.pl

Indie Showcase 2019
digitaldragons.pl/indie-showcase/

Comments

comments