Polskie gry od jakiegoś czasu pojawiają się w świadomości zagranicznych graczy. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by prezentować im najnowsze osiągnięcia naszego gamedevu. Tak właśnie będzie między 31 sierpnia a 3 września w Kanadzie.

Nie ukrywajmy, ilu z nas wie, z jakiego kraju są twórcy naszych ulubionych gier? No właśnie. Od kilku lat Fundacja Indie Games Polska stara się prezentować światu rodzime gry, czym pracują na rozpoznawalną już narodową markę. Tym razem do promocji wybrali Kanadę, a dokładniej imprezę Fan Expo Canada. Zrobili to nieprzypadkowo, bo jest to największe wydarzenie związane z komiksem, science fiction, horrorem, anime i oczywiście grami w tym kraju. Jest to debiut naszych produkcji na tej imprezie, a w ciągu 4 dni przez Metro Toronto Convention Centre przewinie się grubo ponad 100 tysięcy ludzi.

Dzięki Fundacji Indie Games Polska i Konsulatowi Generalnemu Rzeczypospolitej Polskiej w Toronto, do Kanady pojedzie sześć polskich studiów. 11 bit studios zaprezentuje Frostpunka, Bloober Team postraszy Observerem, The Moonwalls pokaże Bohemian Killing, Pigmentum Game Studio da do myślenie w grze Indygo, Dev4Play da pojeździć w Professional Offroad Transport Simulator, będzie też Fuero Games z Winions oraz Bushy Tail.

Z jednej strony skromnie, z drugiej – przecierają kolejne szlaki. Przypomnę tylko, że w tym roku na Gamescomie było blisko 60 polskich gier. A zainteresowani współpracą z Fundacją, mogą starać się o prezentację na październikowych targach PGA w Poznaniu.

Comments

comments