Vivid Games pracuje aktualnie nad swoją najnowszą, flagową produkcją – Real Boxing 2, ale w produkcji jest też inna ciekawa gra – Metal Fist.

Podczas rozmowy z Bożeną Rudyk – Marketing & PR Manager w Vivid Games, którą przeprowadziłem dla audycji Giermasz, miałem okazję podpytać o tę drugą produkcję, o której na razie wiadomo dość mało.

Pierwszą rzeczą jest zmiana tytułu, gdyż wcześniej gra nazywała się Street Fighting. Ze względu na podobieństwo do Street Fightera i potencjalne kłopoty ze strony Capcomu, bydgoska spółka postanowiła zmienić go na Metal Fist.

Koncepcją gry jest połączenie bijatyki i gry strategicznej. Polega ona na tym, że gracz ma do dyspozycji grupy, którymi będzie zarządzać. Walczyć będą one o terytoria i przejęcie miasta z rąk innych, wrogich ekip. Z tego co udało mi się ustalić, to prawdopodobnie będzie można rozwijać ich umiejętności oraz trenować, ale na szczegóły musimy jeszcze poczekać.

Budżet gry wynosi 3-5 mln zł, czyli tyle ile Real Boxing 2. Premiera Metal Fist przewidziana jest na rok 2016.

Przeprowadziłem małe śledztwo co do potencjalnych platform i okazało się, że marka Metal Fist została zarejestrowana na początku tego miesiąca. W dokumentacji padają stwierdzenia z których wynika, że gra pojawi się na urządzeniach mobilnych oraz „hand heldach i konsolach”. Czyżby chodziło o PlayStation Vitę lub nawet PS4 i XO? W te dwie ostatnie opcje osobiście wątpię, ale warto przypomnieć, że teoretycznie mobilny Real Boxing pojawił się nie tylko na pecetach, ale także na przenośnej konsoli Sony.

Comments

comments

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.