Od 7 do 9 lutego w Berlinie odbędzie się impreza Casual Connect Europe. Podczas jej trwania zostaną rozdane nagrody dla twórców niezależnych Indie Prize, w których Polacy mogą sporo namieszać.

Aż 12 z 19 gier nominowanych do konkursu z Europy Środkowej pochodzi z naszego kraju. Pod względem liczby produkcji z całego naszego kontynentu, pokonaliśmy takie kraje jak Francja i Wielka Brytania (po 8 nominacji), Rosja (6), Holandia (5), Austria (4), Serbia, Szwajcaria i Czechy (po 2), Irlandia, Dania i Węgry (po 1), a dorównali nam tylko Niemcy (12). Niestety lista na stronie konkursu nie jest aktualna, ale jakoś sobie poradziłem. Wynika z tego, że prócz naszych zachodnich sąsiadów, jesteśmy najliczniejszą grupą w konkursie.

Tytuł gry – Studio/twórca:
911 Operator – Jutsu Games
Book of Demons – Thing Trunk
Bulb Boy – Bulbware
Detached – Anshar Studios
Die for Valhalla! – Monster Couch
Immortal Planet – twórcy Tomasz Wacławek
Masky – Digital Melody
Serial Cleaner – iFun4all
Steampunker – Telehorse
Steampunker VR Periscope Shooter – Telehorse
Trains VR – The House Of Fables
Wrath of Loki VR Adventure – The House Of Fables

W całym konkursie Indie Prize, którego sponsorem jest Unity Technologies, zaprezentowanych będzie aż 131 gier z 470 zgłoszonych.

Czy nasze rodzime produkcje mają szansę? Oczywiście. Nie dość, że jest kilka naprawdę udanych produkcji, to przypomnę tylko, że polscy twórcy zarządzili na Casual Connect w Tel Awiwie, gdzie zgarnęli trzy nagrody. Teraz pozostaje trzymać kciuki!

Comments

comments