Jeśli myślisz o najlepszych grach na konsolę SEGA Saturn, od razu do głowy przychodzi m.in. seria Panzer Dragoon. A co powiecie na remake dwóch pierwszych części?

Spółka Forever Entertainment kontynuuje swój plan wydawania odświeżonych wersji starych hitów. Po wydaniu nowej części Fear Effect Sedna i pracach nad Fear Effect Reinvented, wzięli się za kultową serię Panzer Dragoon. Na mocy umowy zawartej z SEGĄ, będą odpowiedzialni za stworzenie i wydanie dwóch gier: Panzer Dragoon: Remake i Panzer Dragoon II Zwei: Remake. Pierwszą z wymienionych stworzy niedawno powstałe MegaPixel Studio, które aktualnie ma tez stworzyć horror Hollow 3. Przy serii Panzer Dragoon Forever Entertainment występuje jako współwydawca, koproducent i podmiot współfinansujący.

Jak podaje spółka, gry będą miały dostosowaną do dzisiejszych standardów grafikę oraz wprowadzone pewne modyfikacje rozgrywki. Pierwsze materiały zostaną zaprezentowane w najbliższych miesiącach, a premiera pierwszej gry – Panzer Dragoon: Remake, jest przewidziana na koniec 2019 roku. Spółka nie podała, na jakie platformy wyjdą oba tytuły, ale można zakładać, że będzie to PC i konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Przypomnę, że Panzer Dragoon miał premierę w roku 1995, a Panzer Dragoon II Zwei w 1996 r. Obie ukazały się na konsoli SEGA Saturn i z miejsca stały się hitami. Są to rail shootery z lekką swobodą ruchu, gdzie bohater porusza się na stworzeniu przypominającym smoka. Akcja Panzer Dragoon dzieje się w odległej przyszłości, gdzie ludzkość cofnęła się w technologicznym rozwoju na wskutek wyniszczającej wojny.

Poniżej trailer Panzer Dragoon z konsoli SEGA Saturn. Bądźcie wyrozumiali, bo gra ma 23 lata.

Comments

comments