W tym tygodniu nie było wiele newsów, ale mieliśmy za to jedną, bardzo ważną premierę.

Najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia bez wątpienia była premiera pełnej wersji survivalu Green Hell. Patrząc po odbiorze gry i sprzedaży, zapewne w przyszłym tygodniu kilka razy napiszemy o produkcji ekipy Creepy Jar. Warto jeszcze wspomnieć o debiucie Children of Morta. Nie jest to polska gra, ale wydawcą jest 11 bit Studios. Wielu na pewno liczyło na powtórkę sukcesu Moonlightera. Po pierwszych dniach od premiery widać, że jest na to spora szansa.

Pełne podsumowanie tygodnia klasycznie zaczynamy od newsów, które się wydarzyły, ale nie doczekały u nas osobnego tekstu.

 • Ultimate Fishing Simulator w wersji na VR w ciągu pierwszych 3 dni sprzedaży znalazł 3,3 tysiąca nabywców.
 • Do sprzedaży trafiło ostatnio również Unlucky Seven. Gra w ciągu 3 dni od debiutu znalazła 3 tysiące nabywców. Finansująca produkcję spółka Art Games Studio planuje, że koszty wytworzenia zwrócą się przed premierą pełnej wersji.
 • 6 września do sprzedaży trafiło DLC do Deep Dive Simulator o nazwie Adventure Pack.
 • Z kolei 12 września zadebiutuje wersja VR symulatora nurkowania od Jujubee.
 • Kool2Play planuje debiut na giełdzie New Connect na przełomie I i II kwartału 2020 roku.
 • The Dust podpisało umowę z inwestorem, który będzie współfinansować preprodukcję nowej gry. Jeśli odbiór na Steamie będzie pozytywny, projekt wejdzie do fazy pełnej produkcji. Podobne podejście do testowania pomysłów ma w Polsce PlayWay i jego spółki zależne.
 • 2 dni po premierze Children of Morta 11 bit Studios poinformowało, że sprzedaż z dużą nawiązką pokryła koszty poniesione przez spółkę. Polskie studio pełniło w tym projekcie rolę wydawcy.

Teraz najważniejsze newsy zeszłego tygodnia. Poniżej TOP 5 najchętniej czytanych nowych tekstów na łamach Graczpospolitej.

 1. Drugie życie CreativeForge. Studio ogłasza nową strategię
 2. Udane pierwsze półrocze Ultimate Games. Spółka potraja zyski
 3. Green Hell debiutuje na rynku z kampanią single player na pokładzie
 4. DRAGO entertainment pracuje nad pięcioma grami
 5. Layers of Fear wyjdzie też na mobilki

W tym tygodniu niestety bez najbliższych premier. Do zobaczenia za tydzień!

Comments

comments