Polska branża jest jak sinusoida. W minionym tygodniu za dużo się nie działo, ale daleko mi do narzekania.

Po napisaniu tego tekstu stwierdziłem, że jednak działo się całkiem dużo. QLOC nie bawi się w drobne i zgarnia tylko największe marki. Właśnie dowiedzieliśmy się, że warszawskie studio portuje Hellblade: Senua’s Sacrifice na Switcha. Wow. Techland pochwalił się za to, że w Dying Light zagrało 16 milionów osób. Czyli tyle, ile mieszkańców ma cały Ekwador czy Kambodża. Za to Plane Mechanic Simulator kupiło we wczesnym dostępie już 40 tysięcy osób. Moda na symulatory chyba nigdy się nie skończy. Dla mnie najważniejszą informacją i tak jest podanie daty premiery konsolowego Beat Copa. Świetna gra, więc nie ma szans, bym nie zagrał ponownie. W świecie Switcha też się dzieje. Astro Bears Party zmieniło właściciela, rozwinie się i wyjdzie ponownie jako Astro Bears. Ekspansję na platformę Nintendo zapowiedziało też PrimeBit Games, które portuje trzy gry ze swojego portfolio. Za to retro maniacy powinni zainteresować się 7. dziesiątką reedycji polskich gier na Atari XL/XE. I to nie takich zwykłych reedycji, bo odnowienie obejmuje także opakowania.

A najważniejszym newsem jest plan ratowania CreativeForge Games. Studio pracuje nad kilkoma tytułami, w tym m.in. Hard West 2 i Aircraft Carrier Survival. Czy się uda? Czas pokaże.

Za to jeden z Twitterowiczów sprowokował mnie i moją kolekcję polskich gier na PlayStation 4. Chodzi o chińskie wydanie Wiedźmina 3: Dziki Gon za absurdalne 800 dolarów. Na szczęście nie tylko można znaleźć taniej, ale już mam obiecaną kopię od CDPR <3 Mam 4 Wiedźminy, będzie i piąty. Jeśli interesują Was polskie gry, to mocno nimi spamuję w Twitterze – zapraszam.

To jest plaga. W spisie mam kilkadziesiąt gier zapowiedzianych na pierwszy kwartał. Większość z nich nadal ma Q1 w opisie na Steamie, nieliczne przesunęły daty premier lub wpisały coming soon.. W związku z tym nie będę ich wypisywał, bo to nie ma sensu. Jeśli jakimś cudem wyjdą do końca miesiąca, na pewno znajdą się w zestawieniu.

PREMIERY (17-23 lutego):

  • 20.02 I Wanna Fly (Switch)
  • 21.02 Funky Restaurant (Android, iOS)
  • 21.02 Warplanes: WW2 Dogfight (Switch)
  • 21.02 X-Morph: Defense (Switch)
  • 22.02 Ultra Off-Road Simulator 2019: Alaska (PC)

NADCHODZĄCE PREMIERY (24 lutego – 2 marca):

  • 28.02 Cartonfall (PC)
  • 28.02 Down to Hell (PC – wczesny dostęp)
  • 01.03 Tardy (Switch)

Comments

comments