Liczyłem, że w tym tygodniu największym hitem na Graczpospolitej będzie nowy dział. Wygrały jednak kontrowersje.

Sporo się działo w ostatnim czasie na Graczpospolitej. Na początku tygodnia uruchomiliśmy nowy dział – Giełda. Znajdziecie tam zestawienie spółek gamingowych notowanych na GPW i NewConnect oraz aktualny ranking tych najbardziej wartościowych. W planach kolejne publikacje. Może już w przyszłym tygodniu.

Największym hitem tygodnia było jednak ogłoszenie tego, że ekipa CreativeForge Games stworzy nową produkcję z kontrowersyjnej serii Postal. Już nie możemy się doczekać pierwszych materiałów, ponieważ patrząc po statystykach, bardzo Was ten temat interesuje.

Tydzień zamknęliśmy targami PGA. W przyszłym na pewno pojawią się u nas wrażenia z kilku tytułów – tych ciekawych oraz rozczarowań. Podsumowując, rzućcie okiem na najchętniej czytane newsy ostatnich siedmiu dniu.

TOP 5 najchętniej czytanych tekstów ostatniego tygodnia

 1. Polacy tworzą nową część kontrowersyjnej serii Postal
 2. Polskie gry, które zobaczymy na PGA 2019
 3. Wartość polskich producentów gier komputerowych [RANKING]
 4. Postal i Postal Redux trafią na Switcha. Port robią Polacy
 5. Poznaliśmy finalistów PGA Awards

Teraz czas na newsy, które nie doczekały się w ostatnim tygodniu osobnego tekstu. Znajdziecie w nich całkiem sporo interesujących wiadomości.

 • PlayWay ogłosił, że Radio Commander jest kolejnym tytułem na długiej liście symulatorów ze świetną sprzedażą. W ciągu 72 godzin od premiery sprzedanych zostało 13 tysięcy egzemplarzy gry.
 • Jeszcze w tym roku Blair Witch trafi do sklepów w wersji pudełkowej. Za dystrybucję odpowiada Koch Media/Deep Silver.
 • Ancestors Legacy otrzymało wsparcie dla modów.
 • 31 października Agony zostanie wydane na Nintendo Switch.
 • Draw Distance ogłosiło datę premiery Vampire: The Masquerade – Coteries of New York – wersja na PC pojawi się w sprzedaży 4 grudnia. Edycja na Switcha dopiero w I kwartale 2020 roku. Przesunięcie wynika z prowadzenia rozmów z Paradox Interactive, których celem jest wydanie gry również na konsolach PS4 i Xbox One.
 • CreativeForge Games ogłosiło powstanie nowego studia – Ancient Games. Docelowo ma ono liczyć 10 pracowników i realizować dwa projekty w ciągu roku. CreativeForge ma w nowej spółce 100% udziałów.
 • Jujubee ogłosiło prace nad Deep Diving Adventure na Nintendo Switch. Tytuł ma być połączeniem znanego z PC Deep Diving Simulator i dodatku do niego o nazwie Adventure Pack.

Comments

comments