Sporo ostatnio wyjaśniałem o sytuacji Agony Unrated, które wyparowało ze Steama. Okazuje się jednak, że gra wyjdzie, a potwierdzenie przyszło od twórców oryginału.

Przypomnę tylko, że Agony Unrated to nieocenzurowana wersja horroru Agony. Dużo się mówiło o słabych ocenach i problemach studia, a tu wpierw dostaliśmy info o wersji Unrated, później o porcie na Switcha. Nieocenzurowana wersja najpierw została skasowana, później pojawiła się na Steamie, zniknęła, a teraz mamy oficjalne potwierdzenie ze studia Madmind. Gra pojawi się tylko na PC w dniu 31 października.

Standardowa cena to 49,99 zł. Jeśli jednak posiadacie podstawową, ocenzurowaną wersję Agony, to Unrated kupicie z 90% obniżką – czyli za 4,99 zł. Po tylu problemach, bugach i oczekiwaniu, moim zdaniem powinna być za darmo. Ale co ja tam wiem, dostaną ją w końcu bezpłatnie 29 października, jak wszystkie osoby, które wsparły Agony w kampanii na Kickstarterze.

Agony Unrated otrzyma na starcie wiele zmian w stosunku do oryginału. Prócz barku cenzury poprawie ulegną tekstury i modele, będą nowe rodzaje zagrożeń, przeciwników, rozbudowany system rozwoju postaci, większą liczbę zagadek, całkowicie nowy rodzaj środowiska – Las, 8 różnych zakończeń w trybie Story, mapa świata i minimapa itd. Jest tego sporo, więc jeśli ktoś jeszcze nie grał, może się mocno zastanowić nad zakupem.

Comments

comments