Wyobraźcie sobie, że mem Polandball spotka klasyka Heroes of Might & Magic III i powstaje strategia CountryBalls Heroes. A tworzy ją trzyosobowy zespół Innominate Games.

Countryballs to seria memów internetowych, które powstały pod koniec roku 2009. Przedstawiają w stereotypowy i prześmiewczy sposób kraje całego świata, ale wszystko zaczęło się od Polandball. Przerodziło się to w serie komiksów, które pokazują relacje pomiędzy różnymi krajami i ich historię.

Korzystając z tego pomysłu studio Innominate Games postanowiło stworzyć strategię CountryBalls Heroes, która garściami czerpie z klasyka Heroes of Might & Magic III. Wystarczy rzut oka by zobaczyć charakterystyczne dla tej gry mapy z porozrzucanymi skrzyniami, areny walk, zamki czy system walki. CountryBalls Heroes to parodia łącząca oprawę graficzną HoMM III ze znanymi memami, a wszystko z… wódką w tle. No i walka o dominację nad światem.

Twórcy przygotowują 6 grywalnych frakcji, 12 bohaterów, ponad 60 jednostek i magiczne memy. CountryBalls Heroes powstaje na komputery PC i jak podaje Steam, ma mieć premierę w 2020 roku.

Comments

comments