Feardemic zrobiło świetną robotę. Nagradzaną grę sprzedają za grosze.

O Papeturze Tomka Ostafina pisałem wiele razy. Blisko 7 lat produkcji, całość projektowana na papierze, wycinana, klejona, fotografowana i przeniesiona na ekrany komputerów. Genialna i mozolna robota zaowocowała wieloma prestiżowymi nagrodami. Tytuł krótki, ale cudowny pod względem wykonania. Gwarantuję, że w takiego point & clicka zapewne jeszcze nie graliście.

No i teraz Papetura doczekała się zapowiedzi pudełkowego wydania na PlayStation 4, PlayStation 5 i Switcha. Ruszyły zamówienia przedpremierowe i szok: cena niecałe 17 dolarów, czyli około 73 zł. Gra jest co prawda krótka i tania, ale nie byłem gotowy na taką kwotę. Co więcej, przesyłka jest darmowa dla zamówień powyżej 10 dolarów, czyli każde jakie złożycie.

„Papetura to krótka, klimatyczna gra przygodowa, z unikalnym światem wyciętym w całości z papieru, oraz piękną delikatną muzyką. Opowiada o dwóch małych stworzonkach, których domowi grozi spalenie.”

Aktualnie na PlayStation 5 wyszło w pudełkach 20 polskich gier, na PlayStation 4 aż 68, a na Switcha 54. A będą kolejne.

Comments

comments