W grudniu pisałem, że nowo powstała spółka Movie Games zapowiedziała prace nad grą Dywizjon 303 – teraz 303 Squadron. Minęło trochę czasu i okazało się, że tytuł ten stworzy inne studio.

A mowa tu o ekipie Atomic Jelly, która kończy pracę nad swoją debiutancką grą Project Remedium. Co więcej, wydawcą zostało właśnie Movie Games, choć wcześniej podawano, że będzie to PlayWay. No i pojawił się pierwszy teaser.

Warto przypomnieć, że 303 Dywizjon Myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki to pododdział lotnictwa myśliwskiego Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii, który swoimi heroicznymi wyczynami zasłużył na miano jednych z najlepszych jednostek II wojny światowej. W pamięć historyków zapadł zwłaszcza fakt, że była to najskuteczniejsza jednostka Aliantów w czasie „Bitwy o Anglię”.

Premiera gry ma nastąpić już jesienią tego roku, a więcej szczegółów poznamy jeszcze przed wakacjami. Nie wiem ile czasu Atomic Jelly pracuje już nad 303 Squadron, ale czasu mają niewiele. Z tego co wiemy, ma to być gra zręcznościowa. Ciekawe czy polecą w stronę produkcji City Interactive (teraz CI Games) – Dogfight 1942, która ukazała się w roku 2012.

Comments

comments