III edycja festiwalu Digital Dragons zakończona, warto więc poinformować, kto zgarnął tegoroczne nagrody. Wybór nie był łatwy, bo jak to z wyróżnieniami bywa, każdy ma swój gust.

Jury nie miało łatwego zadania, ale zarówno oni jak i eksperci podkreślali wysoką jakość wszystkich nominowanych gier. Podczas wieczornej gali w klubie Off Centrum, ujawnieni zostali zdobywcy statuetek III edycji Digital Dragons, a było ich w sumie siedmioro. W najważniejszej kategorii „Gra roku”, nagroda powędrowała do Naughty Dog i ich wielkiego hitu The Last of Us. Co nas najbardziej interesuje, „Polską grą roku” została kolejna część serii Call of Juarez z podtytułem Gunslinger, od znanego wszystkim studia Techland. W pozostałych kategoriach triumfowali: Ridiculous Fishing (Mobilna gra roku), State of Decay (Najlepszy debiut) i Path of Exile (Gra free-to-play roku). Nagroda specjalna od Marszałka Województwa Małopolskiego, powędrowała do twórców serii Wiedźmin, polskiego studia CD Projekt RED.

Laureaci Digital Dragons:
Gra roku – The Last of Us (Naughty Dog)
Polska gra roku – Call of Juarez: Gunslinger (Techland)
Mobilna gra roku – Ridiculous Fishing (Vlambeer)
Najlepszy debiut – State of Decay (Undead Labs)
Gra free-to-play roku – Path of Exile (Grinding Gear Games)
Nagroda specjalna od Marszałka Województwa Małopolskiego – CD Projekt RED

Prócz standardowych nagród Digital Dragons, odbył się także konkurs Indie Showcase, dla wielkiej gromady twórców niezależnych. W tym wypadku wybór jest jeszcze trudniejszy, bo dobrych indyków jest zatrzęsienie. Finalnie, tytuł „Najlepszej gry na PC” przypadł bardzo dobrej grze Top Hat studia N94 Games, którego jednoosobowym założycielem jest Nikodem Szewczyk. Najlepszą grą mobilną został Timberman od Digital Melody, nagrodę w kategorii „Najlepsza gra stworzona na Unity” za świetną grę MouseCraft dostało warszawskie studio Crunching Koalas, a „Nagroda publiczności” trafiła w ręce Nitreal Games/World LooM, za uwielbiane przez mnie Gardens Inc. 2 – The Road to Fame.

Laureaci DD Indie Showcase:
Najlepsza gra PC – Top Hat (N94 Games)
Najlepsza gra mobilna – Timberman (Digital Melody)
Najlepsza gra stworzona na Unity – MouseCraft (Crunching Koalas)
Nagroda publiczności – Gardens Inc. 2 – The Road to Fame (Nitreal Games/World LooM)

Niestety w tym roku nie mogłem pojawić się w Krakowie, ale z rozmów z gamedevem wynika jedno – Digital Dragons jest najważniejszą imprezą roku i kolejnej edycji nie mogę odpuścić.

Comments

comments

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.