11 bit studios od blisko 5 lat rozwija swój wielki hit This War of Mine. Właśnie ukazał się kolejny dodatek – Fading Embers.

To fabularne DLC to trzecia i ostatnia część This War of Mine: Stories. Bohaterką dodatku jest Anja, która odwiedza nowe lokacje w mieście Pogoren i jego sąsiedztwie.

Żyjąc w strefie wojny i niosąc ciężkie brzemię, Anja toczy wewnętrzną walkę i musi odpowiedzieć na pytanie co jest ważniejsze – przetrwanie ludzkiego dziedzictwa czy przetrwanie samej ludzkości?

Fading Embers to także nowe sposoby narracji, a nieliniowa struktura pozwala poznać wiele zakończeń.

Nowy epizod This War of Mine: Stories dotyka tematu kulturalnego dziedzictwa i tego jaką wartość przedstawia ono w czasie wojny. Czy warto dbać o nie nawet w najmroczniejszym momencie? A może ludzie, znajdując się na krawędzi i w obliczu wszechobecnej śmierci i głodu, zmieniają sposób postrzegania sztuki i kultury? A obrazy, rzeźby czy rzadkie książki, pomimo swej artystycznej wartości, stają się tylko zwykłym narzędziem przetrwania, bo niszcząc je możemy odwlec własną śmierć. Czy to wybaczalne? Gracze będą musieli samodzielnie stanąć przed tego typu dylematami.” – opisuje dodatek Tomasz Kisielewicz, Lead Artist epizodu Fading Embers.

Fading Embers można kupić za 15 zł w sklepach Steam, GOG, Humble Store i Mac Appstore. Wchodzi tez w skład Season Passa.

Comments

comments