Niedawno pisałem o tym, że koszty produkcji Lust for Darkness zwróciły się w ciągu jednego dnia. Teraz dowiedzieliśmy się o niezłych wynikach Dywizjonu 303.

Lust for Darkness obecnie może się pochwalić wynikiem na poziomie 20 000 kopii. Wszystko na Steamie, bo jak na razie tylko tam dostępna jest gra. Chociaż produkcja wewnętrznego zespołu Movie Games pewnie nie będzie największym polskim sukcesem komercyjnym 2018 roku, dotychczasowy wynik jest godny uznania. Ciekawe jak się zmieni po premierze wersji konsolowej.

Wcale nie znacznie gorzej wygląda sprzedaż Dywizjonu 303. Gra na razie dostępna jest tylko na Steam Early Access, gdzie zbiera przyzwoite opinie graczy. Pomysł na połączenie symulatora mechanika samolotów z walkami powietrznymi okazał się na tyle udany, że Movie Games powoli zaczyna się nim chwalić. Na razie spółka nie podała żadnych konkretnych liczb. Wiemy za to, że jeśli taka popularność się utrzyma, gra zwróci koszty produkcji zanim jeszcze wydana zostanie pełna wersja. W planach również jest wydanie Dywizjonu 303 na konsole.

Przy okazji Movie Games poinformowało, że jest na finiszu rozmów w sprawie wydania pudełkowego obu gier. Na razie jednak dotyczy to tylko rynku polskiego. Możliwe jednak, że w przyszłości obie produkcje zawitają do sklepów stacjonarnych w innych państwach.

Przy okazji zapraszam do nas jutro, ponieważ wtedy opublikowany będzie mój wywiad z prezesem Movie Games, z którego dowiecie się kilku ciekawych informacji nt. planów spółki.

Comments

comments