O QubicGames nie jest może głośno, nie oznacza to, że spółka siedzi i liczy kasę. Na ten rok planują stworzyć i wydać aż 7 gier, a w tle jest jeszcze umowa wydawnicza.

O platformówkach Robonauts i Geki Yaba Runner DX, wyścigach Air Race Speed (które ostatnio trafiły na PS Vitę) czy zręcznościówce Shadow pisałem już we wrześniu. Tym razem poznaliśmy przybliżone daty wydań tych produkcji oraz informacje o grach Mad Carnage, Monster Mixer i Audio-Hero.

Z nowych produkcji w planach spółki pojawiło się Audio-Hero, która będzie grą muzyczną. Trafi na PlayStation 4 i PC/Mac w trzecim lub czwartym kwartale tego roku. Niestety na więcej szczegółów, grafiki czy wideo trzeba jeszcze poczekać.

Kolejne dwie gry reprezentują model Free2Play, przeznaczone na mobilki – iOS i Android. Pierwszą jest osadzona w postapokaliptycznym świecie strategia turowa Mad Carnage. Klimat Mad Maxa wylewa się z ekranu, co widać na obrazkach. W Google Play jest już dostępna wersja alpha gry i trwają testy tej produkcji. Na temat drugiej – Monster Mixer – nie wiadomo praktycznie nic prócz tego, że „będzie trochę bajkowa”. Po zakończeniu testów wersji alpha obu tych produkcjach, zapadnie decyzja o ewentualnym portowaniu ich na kolejne platformy.

QubicGames pracuje też nad grą wyścigową na zlecenie firmy Arrinera Automotive (iOS i Android) oraz rozpoczęli współpracę z firmą Circle Entertainment Limited. Druga umowa związana jest z wydawaniem w Europie oraz Ameryce Północnej gier na konsole Sony. Na PlayStation Vitę trafią gry: Koi, Mr. Pumpkin Adventure, Failrune, Polara i The Legend of the Dark Witch, a na PlayStation 4 – Mr. Pumpkin Adventure. Większość z nich zostanie wydana w pierwszym półroczu 2017 roku.

A już w lutym otrzymamy kolejne informacje na temat gier QubicGames. Dowiecie sie o tym pierwsi.

Plany wydawnicze własnych produkcji QubicGames na rok 2017:
Air Race Speed – iOS/Android
Audio-Hero – PC/Mac/PS4 (Q3/Q4)
Geki Yaba Runner DX – PS Vita (Q1), PC (Q1/Q2)
Mad Carnage – iOS/Android (Q2)
Monster Mixer – iOS/Android (Q3)
Robonauts: PC (Q1), PS4 (Q2), iOS/Android (Q2/Q3)
Shadow – PC/Mac/PS4 (Q4)

Comments

comments