Zapowiedziana pod koniec lutego strategia Warsaw doczekała się pierwszej prezentacji. Stało się to podczas niedawno zakończonych targów PAX East w Bostonie.

Studio Pixelated Milk pozostaje przy swojej charakterystycznej, lekko komiksowej stylistyce, którą poznaliśmy przy ich poprzedniej grze Regalia: Of Men and Monarchs. W strategii z elementami RPG Warsaw poznamy historię Powstania Warszawskiego. W poniższym materiale można zobaczyć podstawowe mechaniki gry, od poruszania się po mapie po samą turową walkę. Zaprezentowana jest też bezpieczna kryjówka powstańców, z której walczący wyruszają na ulice Warszawy w poszukiwaniu cennych surowców. Niestety wiele tych wypadów kończy się konfrontacją z nazistami.

Twórcy Warsaw starają się trzymać faktów z tamtego okresu, nie wprowadzą też alternatywnego zakończenia. A chyba wszyscy wiemy jak zakończyły się trwające dwa miesiące walki. Straty wojsk polskich to ok. kilkanaście tysięcy zabitych i zaginionych, a wśród cywilnych mieszkańców stolicy historycy podają liczby od 150 tys. do 200 tysięcy zabitych.

Warsaw ma mieć premierę w trzecim kwartale tego roku na PC, PlayStation 4 i Switcha.

Comments

comments