12 marca wystartowali, pięć dni później było po sprawie. Mowa o grze Radio Commander, która zbiera fundusze na Kickstarterze.

Dokładnie 5 dni zajęło zebranie od blisko 500 osób 10 tys. dolarów kanadyjskich, czyli ponad 28 000 zł. Tym samym osiągnięto najniższy próg zbiórki. Jako, że kampanię prowadzi PlayWay, a pierwszy cel był tak niski, należy traktować to w ramach akcji promocyjnej. Skutecznej. Przed twórcami ze studia Serious Sim kolejne progi, które gwarantują graczom sporo dodatków. Od bardzo trudnego stopnia trudności Veneran Mode, najłatwiejszego Story Mode, stawiającego na poznawanie fabuły, po rozpoznawanie mowy, edytor i dodatkowe misje, na wersji VR kończąc. Do tego ostatniego celu potrzeba jednak 100 tys. dolarów kanadyjskich, czyli ponad 280 000 zł. Ale wszystko przed nimi, bo zbiórka kończy się 11 kwietnia.

Co prawda o grze pisaliśmy już w sierpniu, ale sporo od tego czasu się zmieniło. Data premiery Radio Commander na Steamie to trzeci kwartał tego roku. Na stronie zbiórki na Kickstarterze dostarczenie nagród – w tym gry – jest wyznaczone na wrzesień 2019.

Złap za radio i wydawaj rozkazy żołnierzom znajdującym się na polu bitwy. Śledź sytuację w oparciu o odbierane komunikaty radiowe. Poprowadź amerykańskie plutony przeciwko Vietcongowi w realistycznej, innowacyjnej grze RTS. Decyduj i mierz się z konsekwencjami.

Comments

comments