Oczywiście polskich gier. A chodzi o świetny thriller Observer od krakowskiego Bloober Teamu.

Gra jest znakomita, a kończąc ją nie mogłem się oderwać. Cyberpunkowy klimat wręcz wylewa się z ekranu, a Rutger Hauer robi różnicę. Widać to chociażby w ocenach jakie Observer dostał.

„W grze wcielimy się w Daniela Lazarskiego – granego przez Rutgera Hauera (Łowca Androidów, Batman: Początek czy Sin City), jednego z neuronowych detektywów, którzy zwani są Obserwatorami. Elitarna jednostka potrafi hackować i przejmować umysły przestępców, dzięki czemu prawda zawsze wyjdzie na jaw. Pewnego dnia główny bohater dostaje wiadomość od swojego zaginionego syna, co jest początkiem nowego śledztwa.”

Observer wyszedł na PC, PlayStation 4 i Xboksa One, a teraz trafi także na Switcha. Aktualnie jest prezentowany na targach PAX West w Seattle, gdzie jest sporo polskich gier. Jak informuje krakowski Bloober Team, premiera na konsoli Nintendo planowana jest na czwarty kwartał tego roku.

Przypomnę tylko, że Observer wyszedł na PC także w bardzo udanej wersji pudełkowej, a wydanie fizyczne pojawi się także na PlayStation 4.

Comments

comments