Twórcy Kholata postanowili wspomóc finansowo lokalny klub piłkarski.

IMGN.pro zostało tzw. Sponsorem Silver. Umowa ma obowiązywać do 2016 roku. Założyciele firmy, Łukasz Kubiak oraz Bartosz Moskała uzasadniają, że kluczowy okazał się sentyment i lokalny patriotyzm. W końcu twórcy Kholata swoją siedzibę mają właśnie w Bielsku-Białej. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że IMGN.pro wydało do tej pory 20 gier (spora część to różnej maści symulatory maszyn budowlanych), kilka na świecie (Kholat i Spintires), resztę głównie w Polsce. Łącznie udało się sprzedać pół miliona egzemplarzy, co daje całkiem niezłą średnią 25 tys. kopii na jeden tytuł. Wynik na pewno poprawi Superhot, którego pudełkowa wersja trafi do sklepów właśnie dzięki IMGN.pro.

Samo Podbeskidzie Bielsko-Biała do niedawna było jednym z częstszych tematów żartów w polskiej piłce nożnej. Wszystko za sprawą prezesa Wojciecha Boreckiego, którego znany portal Weszło określił mianem „bielskiego Króla Słońce”. W newsie o jego odejściu ze stanowiska da się przeczytać m.in.:

Mamy kolejny hitowy transfer okienka – oto z Bielska-Białej odchodzi człowiek-instytucja. Prezes, trener, ale i wizjoner. Wojciech Borecki. Po trzech latach pracy w Podbeskidziu żegna się z klubem. Nie ma co się oszukiwać – dla nas wszystkich, uwielbiających tarzanie się w polskim bagienku, to fatalna informacja.

Sarkazm aż wylewa się z tych kilku zdań. Jutro Podbeskidzie zaczyna rundę wiosenną polskiej Ekstraklasy od meczu z Lechią Gdańsk. Nie wiem czy nowy sponsor może im w czymkolwiek pomóc, ale jeśli tak, to warto aby to zrobił. „Górale” są aktualnie na dnie ligowej tabeli. Osobiście chciałbym, aby tam już zostali. Życzymy powodzenia w odrabianiu strat.

Comments

comments