Agony jest kolejną polską produkcją, która wystartowała ze zbiórką funduszy na Kickstarterze.

PlayWay – wydawca Agony i studio Madmind postanowili prosić społeczność graczy o wsparcie w wysokości 66 666 dolarów kanadyjskich – około 195 tysięcy złotych. Nie jest to kwota wygórowana zwłaszcza, że już pierwszego dnia kampanii udało się uzbierać 1/6 kwoty docelowej.

„Udaj się w szaleńczą podróż w najbardziej przerażającą wizję piekła w historii gier”

Czy Agony będzie dobre? Patrząc na dotychczasowe materiały, powinno być dobrze. Widziałem i grałem też w nią na Gamescomie oraz PGA i wiem, że czekać warto. Zresztą zespół tworzą ludzie z dużym doświadczeniem. Pracowali przy takich grach jak m.in. Wiedźmin 3: Dziki Gon (CD Projekt RED), Sniper: Ghost Warrior 2, Alien Rage i Enemy Front (CI Games) czy Real Boxing 2 i Godfire: Rise of the Prometheus (Vivid Games). Podstawy do optymizmu jak widać są.

Studio Madmind zapowiedziało także, że po premierze gry pojawi się także Agony VR – czyli wersja przeznaczona wirtualnej rzeczywistości. Będzie ona całkowicie darmowa dla posiadaczy zwykłej edycji. Przypomnę tylko, że podstawka wydana zostanie na PC, PlayStation 4 i Xboksa One w drugim kwartale 2017 roku.

Comments

comments