Warszawskie studio Thing Trunk niczym diabeł z dna piekła wyskakuje z hack & slashem Book of Demons. Twórcy mówią wprost: inspirowaliśmy się ponurą atmosferą pierwszej części kultowej serii Diablo.

Przepełniony dark fantasy Book of Demons jest gra dla pojedynczego gracza i pierwszą w serii Return 2 Games. Spodziewać się mamy szybkiej akcji, wielu twistów w mechanice gry, losowych poziomów, wyzwań i humoru. Każda gra w R2G odbywa się w Paperverse, gdzie wszystkie postacie i przedmioty wykonane są z papieru. Nie powiem, ciekawe rozwiązanie, takie Tearaway dla dorosłych. Book of Demons opowiada klasyczną, uniwersalną historię walki dobra ze złem i poszukiwania bohatera, który chce ocalić świat.

„Diablo swojego czasu nie bało się łamać zasad gatunku RPG, a Book of Demons próbuje zrobić podobną rewolucję, proponując jeszcze bardziej dostępną mechanikę gry. Jednocześnie stara się utrzymać bogate doświadczenia atmosfery tej tematyki.”

Book of Demons zostanie wydane na pecety w trzecim kwartale tego roku. W planach są też wersje na Maca, konsole i mobilne. Beta wystartuje w drugim kwartale tego roku, a zamówienia można składać już dziś. Cena przedpremierowa to 15 dolarów, później 20. Gra pojawi się też na Steamie, bo została dopuszczona omijając Greenlight.

Comments

comments