Beta, beta i po becie. Gracze tłumnie ruszyli do ogrywania Sniper: Ghost Warrior 3 i okazuje się, że ponad połowa z nich ma wiele zastrzeżeń do najnowszej produkcji CI Games.

Na Steamie jest 950 recenzji, w tym 490 negatywnych. Zapewne nie tego oczekiwały władze spółki, ale wersje beta mają to do siebie, że są poligonem doświadczalnym i możliwością wyeliminowania licznych błędów. A gracze jak to gracze, każdy ma swoją opinię. Część chwali wykonanie wody, zmienne pory dnia, różnorodność otoczenia czy płynność gry, inni… mają odmienne zdanie. Pojawiają się zarzuty o źle działające kolizje obiektów, problemy z automatycznym zapisem, optymalizacją czy inteligencją przeciwników w Sniper: Ghost Warrior 3. Do tych uwag odniósł się prezes spółki, Marek Tymiński:

„Zdecydowaliśmy się na ich rozpoczęcie [beta testów – dop. red], aby uzyskać feedback ze strony obecnych i przyszłych fanów Snipera. Jest on dla nas bardzo cenny i ma na celu doprowadzenie do minimalizacji błędów w finalnej wersji gry. Chciałem zwrócić uwagę, że negatywne opinie dotyczącą głównie kwestii wydajności gry, która występuje u zdecydowanej mniejszości graczy. Dzięki tym komentarzom cały czas wprowadzamy ulepszenia. Pierwsze patche, czyli ulepszenia i aktualizacje gry, już trafiły do fanów.” – powiedział prezes CI Games na łamach strefainwestorow.pl.

Warto przypomnieć, że beta była przeznaczona tylko komputerom PC, więc nie wiadomo jak gra wygląda i działa na konsolach. Do premiery przewidzianej na 4 kwietnia zostało dwa miesiące intensywnej pracy. Mam nadzieję, że CI Games przyłoży się do poprawienia błędów w Sniper: Ghost Warrior 3, bo czasu zostało mało, a moje oczekiwania są niezwykle wysokie.

Comments

comments