IGJam to klasyczny 48 godzinny game jam, który odbył się podczas zakończonych targów Gamescom w Kolonii. Dobre wieści są takie, że jedną z nagród zgarnął zespół Digital Melody.

W IGjamie wzięło udział aż 180 twórców z 27 krajów, a tematem przewodnim były tym razem „Maski”. Samych gier i kategorii było sporo, bo m.in. Najlepsza gra VR, multi, art, odczucia, team i mobilna. I właśnie w tej ostatniej główną nagrodę wygrała gra Masky, stworzona przez chłopaków z Digital Melody. A co o imprezie i grze sądzą sami twórcy?

Muszę przyznać, że temat był dość niespotykany i dający duże pole do popisu. Bardzo chcieliśmy zrobić grę, która w 100% będzie nawiązywać do tematu. Wpadliśmy na pomysł mrocznego balu maskowego. Gameplay polega na sterowaniu balansem tancerza tak, aby ten mógł zapraszać kolejnych graczy i w coraz to większej grupie poddawać się urokom tańczenia. Niby proste, a pozytywnie wciągające.” – powiedział nam Paweł Jędrysiak, project manager w Digital Melody.

Poniższy trailer wyjaśni wszystko. Co więcej, w demo Masky można zagrać na PC i Maca, a za niecały miesiąc gra wyjdzie na iOS i Androida.

Comments

comments