W dniach 30.11-1.12 zapraszamy do Warszawy, gdzie odbędzie się pierwsza edycja festiwalu Games for Impact. Wydarzenie prezentujące pozytywną stronę gier wideo oraz ich wielofunkcyjność, odbędzie się pod patronatem portalu Graczpospolita.

W dzisiejszych czasach gry, jako kolejne medium związane z szeroko pojętą kulturą, zajmują się także poważniejszymi problemami niż czysta rozrywka. Diagnozują różnorodne problemy społeczne, podejmują tematykę związaną z polityką, zdrowiem, wojną, ekonomią, edukacją czy edukacją, potrafią też pozytywnie wpłynąć na różne zagadnienia. Festiwal Games for Impact chce pokazać pozytywną stronę gier, a uczestnicy będą mogli poruszać się w wielu obszarach związanych z jasną stroną naszej ulubionej rozrywki.

Organizatorzy starannie wyselekcjonowali ponad 20 produkcji, które podejmują tematy problemów społecznych i w które będzie można zagrać podczas festiwalu. W wydarzeniu wezmą udział twórcy istotnych dla branży gier, jak That Dragon, Cancer, czy polskie This War of Mine od 11 bit studios i My Memory of Us ekipy Juggler Games. Program Games for Impact wypełniony jest spotkaniami z międzynarodowymi twórcami, odbędzie się też koncert zespołu JAAA! z wizualizacjami z gier czy pokaz filmu Thank you for Playing o Amy i Ryanie Greenach. Uczestnicy będą mogli pobawić się na stanowiskach z komputerami i urządzeniami do wirtualnej rzeczywistości, odbędą się też warsztaty dzieci i rodziców.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza na warsztaty branżowe – Mastering the Game, które będą skupiały się na kwestiach związanych z planowanymi ulgami podatkowymi na produkcję gier wideo o wymiarze kulturowym i społecznym, a także z możliwościami korzystania przez twórców gier z cyfrowych zasobów kultury, będących w posiadaniu instytucji publicznych.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny, wymaga rejestracji na stronie gamesforimpact.pl. Polecam też zapoznanie się ze szczegółowym planem wydarzenia.

Games for Impact
Gdzie: FINA Wałbrzyska 3/5 Warszawa, Polska
Kiedy: 30 listopada – 1 grudnia 2018 r.
Wydarzenie na Facebooku
Partnerzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, SWPS School of Ideas
Partnerzy technologiczni: Microsoft, LG, Hiro
Partnerzy medialni: Games for Change, Better Gaming Agency
Patroni medialni: Graczpospolita.pl, Filmweb, Charaktery, Pixel, Tok FM, Girls in Tech

Organizatorami festiwalu Games for Impact jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny oraz Fundacja Indie Games Polska.

Comments

comments