Awesome Games Done Quick 2018 to speedrunowy maraton, który odbywa się w Stanach Zjednoczonych. Jego najważniejszą ideą jest zbieranie pieniędzy na cele charytatywne, a w tym roku wsparcie otrzyma Fundacja Zapobiegania Nowotworom.

Podczas odbywającego się w hotelu Hilton Washington Dulles Airport w Herndon w stanie Wirginia maratonu, zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt gier. Impreza wystartowała 7 stycznia, a skończy się dopiero 14. Cała idea polega na jak najszybszym przechodzeniu różnych gier, komentowaniu tego i prezentowaniu sztuczek przyśpieszających przejście danego tytułu.

Gracze prezentują całe spektrum gier, od najnowszych typu The Legend of Zelda: Breath of the Wild czy Splatoon 2, po takie klasyki jak NES-owa Contra czy Super Mario Land 2: 6 Golden Coins na Game Boy’a. Wśród całej listy gier, znalazł się polski akcent. Jest nim gra Techlandu Dying Light, którego na pececie będą starali się przejść już 10 stycznia.

Dokładny wykaz godzinowy znajdziecie na stronie Awesome Games Done Quick 2018, a transmisja z całej imprezy jest prowadzona na Twitchu.

Comments

comments