Pieniądze mają posłużyć na rozbudowę zespołu deweloperskiego i wsparcie marketingowe najbliższych premier.

Dużo ostatnio dzieje się wokół CI Games. Dopiero co informowałem o wypowiedzeniu umowy ze studiem Defiant, które miało przygotować Lords of the Fallen 2. Dalszym rozwojem projektu ma się zająć wewnętrzny zespół. Tylko czy taki w ogóle istnieje? Otóż nie, nie istnieje (ewentualnie jest zdecydowanie za mały), ale ma to się zmienić.

Między innymi w tym celu CI Games ogłosiło, że chce przeprowadzić kolejną emisję akcji, w ramach której chce pozyskać 11 mln złotych. Lords of the Fallen 2 nie ma być jednak jedynym beneficjentem dodatkowej gotówki. Więcej o celach emisji akcji mówi w oficjalnym komunikacie Marka Tymińskiego, prezesa spółki.

Dzięki emisji akcji zwiększymy skalę naszej działalności. Część pozyskanych środków przeznaczymy na rozwój zespołu w studiu deweloperskim w Warszawie, który będzie kontynuował prace nad sequelem gry Lords of the Fallen. Planujemy również dalsze projekty w oparciu o nasze doświadczenie w grach z gatunku shooter, czego przykładem jest seria Sniper Ghost Warrior.

Strasznie ciekawa sytuacja. Jeszcze w lutym CI Games zwolniło część swoich pracowników, aby posiadać mniejszy wewnętrzny zespół i opierać się na współpracy z podwykonawcami. Teraz chce pozyskać pieniądze od inwestorów na zatrudnienie nowych ludzi. Jak widać w ciągu tych 3 miesięcy wydarzyło się na tyle dużo, że trzeba było znacząco zmienić strategię.

Comments

comments