Podczas targów gamescom producent i wydawca All in! Games zaprezentował grywalną wersję swojej nowej gry Red Wings: Aces of the Sky.

Zapowiedź tego tytułu odbyła się w Kolonii, gdzie można było wypróbować grę w akcji. Red Wings: Aces of the Sky ma trafić na PC i wszystkie trzy konsole, a jest zręcznościową strzelanką lotniczą. Prezentowane demo pozwalało walczyć z falami nadciągających przeciwników, a gracz do pomocy miał cztery umiejętności specjalne. Są nimi: nawrót o 180 stopni, taranowanie, wysłanie eskadry na oznaczone samoloty czy strzał z pistoletu bezpośrednio w pilota. Napełniają się wraz z upływem czasu lub zestrzeliwanymi wrogami, więc gracz praktycznie cały czas ma je do dyspozycji.

Rozgrywka w Red Wings: Aces of the Sky jest prosta i przyjemna, nawiązując tym samym to czasów dominacji gier arcade. Oprawa graficzna jest typowa dla prostych gier na Switcha. Schludna, przejrzysta, ale bez graficznych fajerwerków. Gra się bardzo przyjemnie, a przecież to jest w tym najważniejsze.

Historia Red Wings: Aces of the Sky jest ściśle związana z Czerwonym Baronem – Manfredem von Richthofenem, bohaterem wojny, któremu przypisano 80 zwycięstw. Można wybierać wśród 10 samolotów z tamtego okresu, a gra zawiera tryb kooperacji na jednym ekranie.

Red Wings: Aces of the Sky trafi na PC, PlayStation 4, Switcha i Xboksa One w 2020 roku. Producentem i wydawcą jest All in! Games.

Comments

comments