Serce się cieszy jak osiągające sukcesy polskie studio nawiązuje współpracę i inną, znaną na świecie rodzimą firmą. Tak jest w przypadku 11 bit Studios i Platige Image.

Twórcy serii Anomaly czy This War of Mine ogłosili kooperację z spółką specjalizującą się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D i cyfrowych efektów specjalnych. Mówi wam coś nazwa Platige Image? Tomasz Bagiński? Katedra? No właśnie.

Jeśli chodzi o rynek gier wideo to dla Platige Image nie jest to pierwszyzna. Trailery i intra dla całej serii Wiedźmin czy Cyberpunka 2077 stworzone dla CD Projekt RED, teaser do Datury demoscenowej grupy Plastic, współpraca z Vivid Games (seria Godfire). Ale to nie wszystko. Również za granicą doceniają naszych rodzimych twórców. Ich dzieła możecie podziwiać w cinematikach do takich gier jak Ryse: Son of Rome czy Total War: Warhammer, animacji Halo 5: Guardians czy trailerze Nitro Nation.

Współpraca 11 bit Studios z Platige Image obejmuje oczywiście produkcję filmów promocyjnych, a pierwszy materiał mamy zobaczyć na przełomie 3 i 4 kwartału tego roku. Liczę, że będzie to wideo zapowiedź „Industrial„.

Comments

comments