To był piękny weekend, w którym główną rolę odegrała tegoroczna edycja Pixel Heaven. Oprócz wielu znakomitych osób goszczących na warszawskim festiwalu mogliśmy także zagrać w najlepsze projekty niezależne. W tym roku jury konkursu Pixel Awards 2018 wybierało finalistów spośród aż 129 produkcji z całego świata. 

Pixel Heaven od lat dostarcza wszystkim fanom retro wielkich wrażeń. Podobne jest w przypadku twórców niezależnych, którzy mogą zaprezentować swoje projekty szerszemu gronu graczy. W tym roku konkurs Pixel Awards był bardzo mocno obsadzony i naprawdę bardzo ciężko było wybrać jeden wiodący tytuł. Niemniej jednak wielką zaletą była liczba kategorii, która pozwalała nagrodzić aż 11 tytułów. Oczywiście nie mogło zabraknąć również naszej statuetki, która powędrowała do studia Illusion Ray tworzącego The Beast Inside.

Zobaczcie jak prezentują się laureaci poszczególnych kategorii:

Big Fish Grand Prix

Get Even (The Farm 51)
Gra utrzymana w konwencji dreszczowca, w której akcję śledzi się z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Stawia fundamentalne pytania dotyczące pojmowania sprawiedliwości i rzeczywistości. Gracz poznaje meandry fabuły z pomocą dialogów oraz eksplorując interaktywne otoczenie.

Indie Grand Prix

Carrion (Phobia Game Studio)
Horror, w którym gracz wciela się w postać amorficznej istoty pozaziemskiej.

Best Gameplay (najlepsza rozgrywka)

Steel Rats (Tate Multimedia)
Gracze przejmują kontrolę nad gangiem motocyklistów Steel Rats i próbują przetrwać w retrofuturystycznym Coastal City w alternatywnej amerykańskiej rzeczywistości lat 40. ubiegłego wieku.

Warsaw Excellence (najlepsza gra rodem z Warszawy)

Bushy Tail (Fuero Games)
Narracyjna gra przygodowa. Gra zmienia się aktywnie w zależności od tego, który z głównych narratorów opowiada historię podczas poziomów.

Best Art (najlepsza oprawa audiowizualna)

We. The Revolution (Polyslash / Klabater)
Tytuł osadzony w jednym z najkrwawszych i najbardziej burzliwych okresów w historii Europy. Gracze, którzy lubią podejmować trudne decyzje, zmagać się z dylematami moralnymi i angażować się w polityczne intrygi znajdą w We. The Revolution to, czego szukają.

Retro Roots (najlepsze nawiązanie do retro)

Driftland: The Magic Revival (Stardrifters)
Po wyniszczającej wojnie prowadzonej przez starożytnych magów, jedynie potężne zaklęcie spaja podzieloną planetę Driftland. Wciel się w postać potężnego czarodzieja, zdolnego do poruszania i łączenia dryfujących lądów, stwórz rozległe imperium i przywróć Driftland dawną chwałę w tym unikalnym połączeniu RTS, 4X i symulacji!

Big Bang! (największe zaskoczenie)

Tower of Time (Event Horizon)
Dungeon crawler z walką w czasie rzeczywistym, która pozwala na przerwę lub spowolnienie. Taktyczne myślenie jest podstawą sukcesu.

Best VR Experience (najlepsza gra na VR)

Blunt Force (Monad Rock)
Gra VR z ciekawym podejściem do lat 40. ubiegłego wieku.

Rookie of the Year (najlepszy debiut)

8874 (GroundUpStudio)
Przygodowy sidescroller, którego akcja dzieje się na Dolnym Śląsku, w Wałbrzychu i okolicach. W grze użyto techniki fotogrametrii do umieszczania prawdziwych obiektów z okolicy w świecie gry.

Total Blackout (najlepsza gra planszowa)

Boss Monster – Seria Gier (Fabryka Kart Trefl Kraków)
Gra karciana, która rzuca graczy w wir niezwykłych przygód. Mają zmienić się w złoczyńców rodem z gier wideo i zbudować zabójcze podziemia. Gracze rywalizują ze sobą, starając się zwabić i zniszczyć jak największą liczbę poszukiwaczy przygód.

Nagroda Specjalna naszego portalu

The Beast Inside (Illusion Ray / Movie Games)

Wojna, tragedia, tajemnica i strach. The Beast Inside łączy cechy klasycznego horroru i niepokojącego thrillera.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy za udział w Pixel Heaven i mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku.

Comments

comments