Już myślałem, że Vivid Games zapomniało, że gry się nie tylko robi, ale i wydaje. Po dłuższej przerwie studio wreszcie chce coś wydać.

Nie jest do końca tak, że bydgoskie studio od dawna nie wprowadziło na rynek nic nowego. W wakacje do sprzedaży trafiło Real Boxing 2: Manny Pacquiao, a także stworzone na Węgrzech Highway Getaway. Żadna z tych gier nie powtórzyła jednak chociaż w niewielkim stopniu sukcesów Real Boxing i Real Boxing 2. Takim hitem miało być chociażby Metal Fist, które powstaje już zdecydowanie zbyt długo. Vivid Games potwierdziło, że jeszcze chwilę poczekamy – premiera odbędzie się w I kwartale 2018 roku. W tym samym czasie pojawi się również Space Pioneer.

Według zapewnień studia obie produkcje mają ogromny potencjał i mogą przebić sukces Real Boxing. Aby się to jednak stało potrzeba nieco więcej czasu na dodanie nowych funkcjonalności. Reakcja giełdy była dosyć bolesna – dzisiaj akcje Vivid Games taniały o prawie 9%. Wpisuje się to w trwający od kilku miesięcy trend spadkowy. Deweloper od dawna nie cieszy się zaufaniem inwestorów. Być może premiera Metal Fist i Space Pioneer będzie dobrą okazją do powrotu do spółki. Niska cena i dwa nowe, duże projekty mogą odmienić sytuację Vivid Games.

Oprócz tego studio Vivid Games poinformowało, że właśnie odbył się soft launch gry Moto: Hot Tracks. Spółka w tym wypadku pełni rolę wydawcy, a deweloperem jest krakowska ekipa Fontes.

Comments

comments