Dobre wieści szybko się roznoszą. Warszawskie studio CreativeForge Games po zakończeniu prac nad Hard Westem (który doczekał się świetnej edycji kolekcjonerskiej), pracuje nad kolejną grą, tym razem przeznaczoną na pecety oraz – co dla nich jest nowością – konsole.

CreativeForge Games, mimo że w szeregach mają bardzo doświadczonych ludzi, to specjaliści w sumie od jednego gatunku. W 2014 r. wydali kosmiczną strategię czasu rzeczywistego Ancient Space, bo rok później świat mógł zagrać w Hard West, turową taktyczną strategię w realiach Dzikiego Zachodu przenikającego się z fantastyką. Na pytanie „Ciekawe jaką grę teraz tworzą?” odpowiedział mi Remigiusz Nowakowski, Art Director w CFG.

„Jeśli chodzi o gatunek, to będziemy korzystać z naszych doświadczeń z pierwszych dwóch projektów CFG. Nie zrobimy nagle shootera fpp ;)”

Z informacji które uzyskałem, gra zostanie wydana na PC i konsole, ale na szczegóły musimy jeszcze poczekać. Zapytałem oczywiście o datę premiery czy tytuł i uzyskałem odpowiedź, której mogłem się spodziewać.

„Tytułu też jeszcze nie ma. Posługujemy się roboczo czymś, ale na 99% zostanie to zmienione. Rozmawiamy o rok za wcześnie 😉 Data premiery jest jeszcze bardzo odległa. Nie czas na razie na planowanie tego. Gra jest w początkowej fazie produkcji i upłynie jeszcze dużo czasu nim cokolwiek pokażemy.” – informuje Remigiusz Nowakowski z CFG.

Po wydanych wcześniej grach możemy być spokojni o jakość tej produkcji. Zresztą zespół CreativeForge Games tworzą po części ludzie, którzy zbierali doświadczenie w Techlandzie (m.in. Call of Juarez i Dead Island) czy Flying Wild Hog (Shadow Warrior). W sumie można już zrezygnować z odnoszenia się do tych gier, bo wystarczy napisać, że stworzyli bardzo dobrze przyjęte Ancient Space i Hard Westa.

Comments

comments