Na tym jednak nie kończy się lista platform, na którą trafi Tower 57. Gra powstaje za granicą naszego kraju, ale wydawcą jest warszawskie 11 bit Studios.

Deweloperem jest studio Pixwerk z Niemiec. Ich Tower 57 to gra akcji w dieselpunkowym świecie i oprawą wizualną rodem z 16-bitowych konsol. W kampanii będzie można pokierować jedną z siedmiu postaci. Każda ma inne umiejętności i ekwipunek. Dostępna będzie również kooperacja. Na screenach wygląda to na kolejną, pixelartową produkcję wyróżniającą się niczym na tle innych równie mało oryginalnych pixelartowych gier. Gameplay daje jednak nadzieję na szybką akcję i sporo destrukcji otoczenia.

Gra w zeszłym roku zaliczyła udaną kampanię na Kickstarterze, dzięki której udało się zebrać nieco ponad 50 tysięcy euro. Tower 57 ma mieć swoją premierę w 2017 roku, platformy to PC, Mac, Linux, PS4 oraz Xbox One. Na listę trafiła również… Amiga. Potraktujmy to jednak za marketingową ciekawostkę, a nie poważny news. Za tydzień Gamescom, na którym 11 bit zapewne pokaże nieco więcej na temat tego projektu. Obok BeatCop jest to drugi projekt, którego wydawcą w najbliższym czasie będzie 11 bit Studios.

Comments

comments