Ok, nieco przesadzam, ale ziarno prawdy w tym jest. Produkcja ekipy 11 bit Studios została wykorzystana do nauki w jednej ze szkół i to w całkiem ciekawy sposób.

Wszystko odbyło się w warszawskim XXI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja. Na lekcję etyki zaproszone zostało studio 11 bit, które na przykładzie This War of Mine opowiadało czy warto w życiu pomagać. Lekcja odbyła się pod nazwą „Czy altruizm się opłaca?”. Prowadzącym był Wojciech Setlak, scenarzysta w stołecznej ekipie. Niestety nie ma żadnego wideo, na którym można obejrzeć całą prezentację.

Jestem pod wielkim wrażeniem, że w strasznie zacofanym polskim systemie edukacji znalazła się szkoła, w której nie tylko odbywają się lekcje etyki (co samo w sobie jest dosyć wyjątkowe), ale i zapraszani są na nie tacy goście. This War of Mine oczywiście jak mało która produkcja nadaje się do opowiadania o altruizmie. W tym przypadku nie jest to tylko teoretyczna dyskusja, a możliwość sprawdzenia jak każdy z nas zachowałby się w sytuacji w stylu pomogą sobie i swoim ludziom, ale jednocześnie będę skończonym gnojem, albo wręcz przeciwnie. Nadal jest to tylko gra komputerowa, ale na razie nikt nie wymyślił lepszego sposobu na wczucie się w taką historię.

12671915_1024627370916700_8425577467225787078_o

Comments

comments