Konia z rzędem temu, kto jeszcze pamięta czym było Paper Wars: Cannon Fodder. Podpowiem – gra wyszła na PSP Minis. Czuję się staro przez to, że wiem co to jest.

Niedawno Michał pisząc o kolejnych polskich grach zapowiedzianych na Nintendo Switch zaznaczał, że liczba nowych zapowiedzi jest, mówiąc delikatnie, spora. Niewiele jednak wskazuje ja to, aby coś w temacie miałoby się zmienić. Tym razem o planach wydania czegoś na japoński sprzęt poinformowało iFun4All. Red Game i Green Game już zapowiedziane, a więc pewnie stawiacie na Serial Cleaner. Nie, tak łatwo nie jest. Krakowskie studio cofa się do prehistorii i wyciąga grę Paper Wars: Cannon Fodder.

Produkcję w momencie premiery reklamowano jako „najgorszą grę świata”. Prowokacyjnie, ponieważ wyszedł z tego solidny tower defense. Oczywiście na warunki PSP Minis, na które trafiały raczej miniaturowe gry. Paper Wars: Cannon Fodder wyszedł też na PS3 i Wii. iFun4All planuje wzbogacenie wersji na Switcha o dodatkowe poziomy, lepszą grafikę i tryb fabularny. Wszystko przepisane na Unity. Materiałów graficznych niestety nie pokazano. Szkoda, bo oryginał nie wygląda dzisiaj najlepiej.

Premiera jeszcze w tym roku z podtytułem Devastated. Dla formalności należy jeszcze napisać, że iFun4All uzyskało licencję na grę od Feardemic, działu wydawniczego Bloober Team. Inna sprawa, że Paper Wars: Cannon Fodder tworzyło oryginalnie iFun4All, a więc są to jedynie formalne rozliczenia wewnątrz jednej grupy kapitałowej.

Listę wszystkich polskich gier na Nintendo Switch znajdziecie tutaj.

Comments

comments