Techland kuje żelazo póki gorące. Bardzo dobrze przyjęty Dying Light doczekał się olbrzymiego dodatku The Following, którego oceny także stoją na wysokim poziomie.

Nowe tereny wielkością dorównujące podstawce, masa misji, przeciwników, uzbrojenia, udoskonaleń oraz pojazdy typu buggy. The Following oferuje naprawdę wiele, co przełożyło się także na dobre oceny. Średnia na Metacritic wynosi aktualnie 79 (PC), 84 (PlayStation 4) i 85 (Xbox One), także wysokie noty od użytkowników pokazują, że jest to DLC na które czekali fani.

Przykładowe oceny:
8/10 – Gamespot
8/10 – Official Xbox Magazine UK
8.8/10 – IGN
8/10 – LevelUP
80/100 – PC Gamer
5/10 – Metro GameCentral

Polskie media w większości dostosowały się ocenami do światowego trendu.

Warto – Polygamia
7/10 – Gram.pl
8,5/10 – Gamezilla
7,5/10 – Gry-Online.pl
8,5/10 – Gry Onet
9/10 – PPE
9/10 – Eurogamer

Mateusz Zdanowicz z polskiego Eurogamera jest zachwycony pierwszym DLC:

 

„Dying Light spodobało się w pierwotnej formie wielu graczom, Techland mógł więc wyprodukować mniej ambitne rozszerzenie. Na szczęście stało się inaczej – w efekcie otrzymaliśmy świetny dodatek, od którego trudno się oderwać.”

 

Magister Yoda z Gry Onet także jest zadowolony, ale brakuje mu parkouru.

 

„Dying Light to po prostu kawał dobrej gry, a The Following to dużo więcej tego samego. Warto przy tym zauważyć, że dodatek oferuje wiele dla fanów kooperacji, ale potrafi świetnie bawić także tych, którzy tak jak ja „zawsze pracują sami”. […] Można też marudzić na to, że jest tu znacznie mniej parkouru, który przecież stanowił jeden z filarów, na którym stał sukces gry.”

 

Najniżej The Following ocenia Piotr Nowacki z Gramu.

 

„Za swoją cenę (równą mniej więcej 1/3? ceny premierowego tytułu) The Following oferuje znacznie więcej niż standardowe DLC, a nawet wiele samodzielnych gier. Ja jednak wolałbym zapłacić wyższą kwotę, ale dostać w zamian grę kompletną i wolną od błędów.”

 

Jak widać, większość mediów skłania się ku pochwałom, bo jakby nie patrzeć, Dying Light: The Following oferuje naprawdę wiele. Jeśli Techland pracuje nad kolejnym tak dużym rozszerzeniem, będzie to kolejny powód, by ich grę na dłużej zatrzymać w kolekcji.

Comments

comments