Jeszcze przed startem targów Poznań Game Arena, IMGN.pro ogłosił, że został światowym wydawcą gry Symmetry. Ale to nie wszystko.

Symmetry od niezależnego studia Sleepless Clinic z Bielska-Białej było zapowiedziane na PC. Już podczas mojej rozmowy z Dariuszem Łęczyckim podczas Pixel Heaven padło stwierdzenie, że gra może trafić na PlayStation 4. W tej chwili jest to już pewne i Symmetry na pewno pojawi się na konsoli Sony. Dokładna data premiery nie jest znana i tymczasowo określana jest jako drugi kwartał 2017 roku. Co ucieszy rodzimych graczy, szykowana jest też polska wersja językowa – zapewne w postaci napisów.

Co więcej, rozmawiając z Łukaszem Kubiakiem – współzałożycielem IMGN.pro, dowiedziałem się, że w planach mają wydawanie gier na większość platform. Tak też może stać się z Symmetry, które może trafić również na Xboksa One.

Symmetry to gra survivalowa, gdzie zadaniem gracza jest utrzymać przy życiu załogę statku, który rozbił się na skutej lodem, obcej planecie. Wiecie, pora karmienia, spania, dbanie o kondycję fizyczną i psychiczną, pozyskiwanie jedzenia, opału czy przedmiotów potrzebnych do naprawy uszkodzonego statku. Zapowiada się interesująco.

IMGN.pro ostro ostatnio sobie poczyna i wyrasta na liczącego się gracza. Wydali m.in. w wersji pudełkowej Superhota, Thea: The Awakening i zrobionego przez siebie Kholata, a pod swoimi skrzydłami mają jeszcze izometrycznego RPG Seven: The Days Long Gone, przejętego od Tabasco Interactive Bruce, horror Husk i mroczną strzelaninę Inner Chains.

Comments

comments